حقوق داوری کاربردی (داخلی و بین المللی)

علی علی دادی ده کهنه، ابوذر جوهری، گودرز افتخار جهرمی، مرتضی شهبازی نیا

از {{model.count}}
65,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
مشاهده بخشی از کتاب
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

حقوق داوری باوجود پیشینه و قدمت زیادی که دارد نه تنها میان عوام ناشناخته است بلکه در میان وکلا و فارغ التحصیلان حقوق نیز مهجور واقع شده و افراد اندکی به آن تسلط دارند . این در حالی است که گسترش کار آمد و بهینه حقوق داوری با مزایای متعددی که دارد می تواند از تراکم پرونده ها در دادگستری بکاهد و موجب گسترش عدالت شود . داوری می تواند بهترین روش حل و فصل اختلاف و در عین حال یک طریق خطرناک و مضر باشد . نگارندگان در خلأ وجود کتابی به زبان ساده و روان که شامل اکثر باحث مهم و کاربردی حقوق داوری باشد و رویکرد دادگاه ها را نیز نشان هد ، به تألیف و گردآوری کتاب حاضر پرداختند و پس از دو سال تلاش ستمر حاصل آن را به دست اندرکاران حقوق داوری پیشکش می نمایند .

حقوق داوری باوجود پیشینه و قدمت زیادی که دارد نه تنها میان عوام ناشناخته  است بلکه در میان وکلا و فارغ التحصیلان حقوق نیز مهجور واقع شده و افراد  اندکی به آن تسلط دارند . این در حالی است که گسترش کار آمد و بهینه حقوق  داوری با مزایای متعددی که دارد می تواند از تراکم پرونده ها در دادگستری  بکاهد و موجب گسترش عدالت شود . داوری می تواند بهترین روش حل و فصل اختلاف  و در عین حال یک طریق خطرناک و مضر باشد . نگارندگان در خلأ وجود کتابی به  زبان ساده و روان که شامل اکثر باحث مهم و کاربردی حقوق داوری باشد و  رویکرد دادگاه ها را نیز نشان هد ، به تألیف و گردآوری کتاب حاضر پرداختند و  پس از دو سال تلاش ستمر حاصل آن را به دست اندرکاران حقوق داوری پیشکش می  نمایند .

فهرست مطالب

پیشگفتار

مقدمه دکتر گودرز افتخار جهرمی

مقدمه دکتر مرتضی شهبازی نیا

فصل اول: کلیات و مفاهیم

فصل دوم: ارکان داوری

فصل سوم: اوصاف داوری

فصل چهارم: داوری‌های خاص

فصل پنجم: داوری اموال عمومی و دولتی

فصل ششم: رسیدگی و صدور حکم

فصل هفتم: ابطال رای داوری

فصل هشتم: اجرای رأی داور

فهرست منابع

فهرست رویه قضایی               

موضوع
داوری
نویسندگان
علی علی دادی ده کهنه، ابوذر جوهری، گودرز افتخار جهرمی، مرتضی شهبازی نیا
ناشر
پژوهشگاه قوه قضاییه
نوع نگارش
موضوعی
تعداد صفحات
408صفحه
سال چاپ
1399
نوع جلد
جلد سخت سلفونی
نوبت چاپ
2
قطع
رقعی

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...