شرح قانون مجازات اسلامی دیات (دوجلدی) مصدق

دکترمحمد مصدق

از {{model.count}}
125,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
مشاهده بخشی از کتاب
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

کتاب پیش رو و جلد دیگر آن حسن ختام مجموعه شرح قانون مجازات اسلامی مصوب۱۳۹۲ است که کتاب چهارم از این قانون با موضوع « دیات » را به بحث گذاشته است .کتاب دیات از قانون جدید نیز همانند دیگر موضوعات ، با تحولات قابل توجهی همراه است ؛ به گونه ای که قریب به هشتاد ماده به شمار مواد این بخش از قانون اضاف شده و بسیاری از خلاهای موجود در قانون سابق که ابهاماتی را در رویه قضایی موجب شده بود ، مرتفع ساخته است . در نگارش کتاب حاضر که پنجمین مجلد از شرح قانون مجازات اسلامی است ، به تاسی از جلد پیشین ، ابتدا پیشینه ماده در قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۰ بیان شده و سپس درج نوآوریها ، رفع ابهامات و تبیین مفاد ماده ذیل عنوان « نکات مرتبط مورد توجه قرار گرفته و تعارض های احتمالی میان مفاد ماده با دیگر مواد قانونی و راهکارهای لازم در جهت رفع تعارض به تناسب بحث مطرح و ارائه شده است . در این راستا به رویه قضایی شامل آرای وحدت رویه و اصراری صادر شده از هیأت عمومی دیوانعالی کشور و نظریه های مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه استناد شده که این ترتیب نگارش ، رویکرد کاربردی کتاب را بر وجهه نظری آن غلبه داده است .

محصولات مرتبط

کتاب پیش رو و جلد دیگر آن حسن ختام مجموعه شرح قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ است که کتاب چهارم از این قانون با موضوع « دیات » را به بحث گذاشته است . کتاب دیات از قانون جدید نیز همانند دیگر موضوعات ، با تحولات قابل توجهی همراه است ؛ به گونه ای که قریب به هشتاد ماده به شمار مواد این بخش از قانون اضاف شده و بسیاری از خلاهای موجود در قانون سابق که ابهاماتی را در رویه قضایی موجب شده بود ، مرتفع ساخته است . در نگارش کتاب حاضر که پنجمین مجلد از شرح قانون مجازات اسلامی است ، به تاسی از جلد پیشین ، ابتدا پیشینه ماده در قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۰ بیان شده و سپس درج نوآوریها ، رفع ابهامها و تبیین مفاد ماده ذیل عنوان « نکات مرتبط مورد توجه قرار گرفته و تعارض های احتمالی میان مفاد ماده با دیگر مواد قانونی و راهکارهای لازم در جهت رفع تعارض به تناسب بحث مطرح و ارائه شده است . در این راستا به رویه قضایی شامل آرای وحدت رویه و اصراری صادر شده از هیأت عمومی دیوانعالی کشور و نظریه های مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه استناد شده که این ترتیب نگارش ، رویکرد کاربردی کتاب را بر وجهه نظری آن غلبه داده است .

تجربه قضایی نویسنده که حدود سی سال در سمت های مختلف قضایی قلم زده است و هم چنین سابقه آموزشی وی که همزمان با تصدی امر قضاوت ، در مقام آموزش به قضات و کارآموزان قضایی حضور داشته است ، موید قوت بینش کاربردی در نگارش کتاب است ؛ چرا که قضات به عنوان اجرا کننده قوانین واجد وجهه قضایی ، نقش منحصر به فردی را در اشراف بر ابهامات ناشی از قانون در منصه اجرا و تفسیر آن ایفا می کنند . این کتاب به واقع ماحصل تجربیات نویسنده در کار قضایی ، تدریس در دانشگاه ، کلاس های آموزش ضمن خدمت قضات و دوره های کارآموزی قضایی و حضور در جلسات بحث و بررسی قانون جدید مجازات اسلامی با حضور قضات است . ویژگی دیگر این کتاب ، طرح مباحث فقهی و روایی ذیل غالب مواد است .

موضوع
حقوق جزای اختصاصی
نویسنده
دکترمحمد مصدق
ناشر
جنگل
نوع نگارش
شرح قانون
تعداد صفحات
670دردوجلد(311+359)
نوع جلد
جلدسخت سلفونی
سال چاپ
1399
نوبت چاپ
اول

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...