کمک حافظه حقوق تجارت در نظم تطبیقی (علي فلاح)

علی فلاح

از {{model.count}}
70,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
 • {{value}}
مشاهده بخشی از کتاب
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

مهم ترین ویژگی این کتاب که آن را از سایر کتابهای  حقوق تجارت متمایز می نماید، شیوه بیان مطالب به صورت تطبیقی است که علاوه  بر دانشجویان و داوطلبان آزمونهای حقوقی مورد توجه اساتید و مدرسین نیز  واقع شده است.در جای جای این کتاب، علاوه بر تطبیق  موضوعات و مواد قانونی، قوانین خاص نیز با یکدیگر تطبیق داده شده اند و  ارتباط آنها با قوانین عام نیز بیان گردیده که این امر به یادگیری مفهومی  کمک بسزایی می کند.مطالعه این کتاب موجب می گردد که  فرد، ذهنی منسجم از مطالب حقوقی تجارت را در کنار هم داشته و ضمن مرور  مطالب به صورت ماهوی و تطبیقی، مفاهیم تجارت را به آسانی یاد گرفته و بی  نیاز از منبع دیگری در این درس شود.

محصولات مرتبط

این کتاب شامل 4 فصل می باشد که هر کدام از فصول به بررسی قسمتی از حقوق تجارت می پردازد.

در فصل اول با  تاجر حقیقی آشنا می شویم که خود شامل مباحث: شناسایی تجار، شناسایی اعمال  تجاری، بررسی تکمیلی دلالی، بررسی تکمیلی حق العمل کاری، بررسی تکمیلی تصدی  حمل و نقل، قائم مقام تجاری، داشتن دفاتر تجاری، ثبت نام در دفتر ثبت  تجاری و ضمانت می باشد.

فصل دوم اختصاص به شرکتها  دارد که در این قسمت با شناسایی مفهوم و انواع شرکتهای تجاری، قواعد عمومی  تشکیل شرکتهای تجاری(شرکت سهامی، شرکتهای سهامی عام، شرکتهای سهامی خاص،  شرکتهای با مسئولیت محدود، شرکتهای تضامنی و شرکتهای نسبی، و آثار تشکیل  شرکتها را فرا می گیریم.

همچنین در ادامه به بحث انحلال  شرکتهای سهامی و غیرسهامی، بررسی ارکان شرکتها (رکن تصمیم گیرنده، رکن  اداره کننده و رکن نظارتی) و بررسی سرمایه شرکتها (اوراق سهام، اوراق  مشارکت قرضه و تغییرات در سرمایه می پردازیم.

در فصل سوم،  اسناد تجاری را مورد مطالعه قرار می دهیم و به بررسی مفهوم و انواع اسناد  تجاری، شرایط شکلی برات، سفته، چک، ضمانت اجرای فقدان شرایط شکلی اسناد  تجاری و ویژگی و اوصاف ناشی از شرایط شکلی اسناد تجاری می پردازیم. در  ادامه به بررسی قبولی و نکول برات، پرداخت و عدم پرداخت در برات و سایر  اسناد، مسئولیت در اسناد تجاری، ظهرنویسی در اسناد تجاری، حقوق و تکالیف  دارنده اسناد تجاری (تکالیف اصلی، اعتراض و دادخواست، برات رجوعی) خواهیم  پرداخت. در انتهای فصل 3 نیز بررسی تحلیلی و تفصیلی چک را عنوان می نماییم.

فصل چهارم،آخرین فصل از کتاب می باشد. در این فصل با مبحث ورشکستگی آشنا می شویم که شامل عناوین ذیل می باشد:

 • بررسی مفهوم ورشکستگی و عناصر آن
 • بررسی انواع ورشکستگی(عادی، تقصیر، تقلب)
 • بررسی احراز ورشکستگی و همچنین آثار آن
 • بررسی ارگانهای تصفیه و وظایف آنان
 • بررسی اقدامات مربوط به تصفیه و تعیین دارایی تاجر ورشکسته
 • بررسی قرارداد ارفاقی و شرایط آن
 • بررسی تقسیم دارایی ورشکسته
 • بررسی دعوای استرداد و حالتهای مختلف آن
 • بررسی خاتمه ورشکستگی و اعاده اعتبار
موضوع
حقوق تجارت
نویسنده
علی فلاح
ناشر
دوراندیشان
نوع نگارش
نکته،تست،نمودار
تعداد صفحات
368صفحه
سال چاپ
1399
نوبت چاپ
34
قطع
وزیری
نوع جلد
شومیز

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...